Forum mieszkańców Zagórza

Forum mieszkańców Zagórza


#1 2009-03-16 10:56:46

lokalny patriota

Gość

O nas

"O miejscowosci" postanowiłem napisć kilka słów w tym dziale, ponieważ jestem zniesmaczony i
wręcz załamany postawą mieszkańców Zagórza wobec tego co sie wokół nas, mieszkańców Zagórza dzieje,
zamiast być krainą miodem i mlekiem płynacą, mamy dziurę gdzie każdy zamkniety w swoich czterech kątach
albo nie robi nic dla ogółu, albo tylko krytykuje.
Kiedy uświadomimy   sobie wreszcie, że nasz los jest w naszych rękach, że to od nas zależy to  jak bedzie
się wiodło naszym potomkom. 
Z mojego punktu widzenia jesteśmy w gminie Babice spychani na dalszy plan, jesteśmy dla wójta potzrebni tylko do
płacenia podatków, ale inwetycje dokonywane są dla innych sołectw,żeby nie byc gołosłownym wspomne tu chociażby
nieszczeną kanalizację albo "najmłodsze dzieci wójta" czyli centra Babic i Olszyn.
Zagórze jest zbyt duże i wójt po prostu nie radzi sobie z nakładami na naszą miejscowość. Stwierdzeniem,
że nie ma w kasie gminnej pieniedzy ucina wszelka dyskusję.
Ja jednak po raz kolejny pragne uzmysłowic P.Wójtowi, że Zagórze to 1/3 populacji gminy Babice i niedopuszczalne jest,
aby tak duża grupa społecznosci lokalnej była traktowana po macoszemu. 
Konkludując : Minęły prawie trzy lata kadencji wójta R.Warchoł i co Zagórze zyskało w tym czasie?
Naprawdę trudno mi znaleźć cokolwiek pozytywnego.
Jesli ktos ma odmienne zdanie zapraszam do polemiki. Jesli P.Roman Warchoł ma ochote wsazać swoje zasługi dla Zagórza,
bardzo proszę. (twierdzi, że przeglada forum i strone Zagórza)
Osobiscie uważam, że kilka słow wyjasnień mieszkańcom Zagórza się należy!

 

#2 2009-03-17 15:29:17

lokalny patriota

Gość

Re: O nas

Skoro nikt nie komentuje moich wywodów.:/ pozwolę sobie na ciąg dalszy.
Odnosząc sie do braku zainteresowania mieszkańców Zagórza sprawami naszej miejscowosci,
chciałbym dodać, że nie ma nic gorszego jak taka właśnie postawa : "...po co iść na zebranie
wiejskie przecież i tak władza zrobi co bedzie chcieć..." "...po co mam iść na wybory skoro znowu
wybiorą tego, który będzie robił co chce..." W moim przekonaniu takie słownictwo powinniśmy wyrzucić
z naszej potocznej mowy. Nie ma większej władzy w demokratycznym systemie sprawowania władzy niż
głos mieszkańców(ludu, społeczeństwa)! To my powinniśmy kreowac rzeczywistośc i
mieć decydyjący wpływ na to co się wokół nas dzieje. A reprezentowanie takiej postawy jak wyżej
utwierdza rządzących, w przekonaniu, że wszysko co robią robią dobrze i z korzyscią dla wszystkich, ale
przecież tak nie jest! To właśnie my mieszkańcy Zagórza powinniśmy najbardziej mieć tego świadomość
bo od 10 lat ktoś lub cos nami manipuluje. Wysuwając ciągle nowe żądania nie dając nic w zamian. Zacząłem
osobistą krucjatę w celu zmiany panującej sytuacji, bo mam tego dość.
Demokracja- w dosłownym znaczeniu to połączenie dwóch słów z greki demos=człowiek(lud) i kratos=rządzenie.
Apeluję wiec obudźmy się i nie pozwólmy na kolejne lata stracone. Zacznijmy upominać się o swoje prawa i
egzekwować obowiazki od tych którzy tak naprawde z naszego wyboru sprawują funkcje publiczne żeby nie zapominali z
czyjej "łaski" tam są żeby mieli świadomość , że każdy ma swoje granice wytrzymałości i granice,  których
nikomu nie wolno przekraczać. Obecnie myślę jesteśmy o włos od tego punktu granicznego.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ZAGÓRZA.:D
cdn. czekam na szeroki odzew.

 

#3 2009-03-18 16:23:24

lokalny patriota

Gość

Re: O nas

Witam ponownie.
Cyba bloga założę, bo jak widać Zagórzanie nie chcą "podjąć rękawicy".
Tracę wiarę w ludzi kiedy widzę ten powszechny "tumiwisizm"
A jak kryzys naprawdę ogarnie nas swoimi skrzydłami może być za późno na zrywy.
Wtedy tak jak to obecnie jest, "na górze", usłyszymy:
- Przecież do tej pory nikt nie sygnalizował problemów!

 

#4 2009-03-20 23:43:08

lokalny patriota

Gość

Re: O nas

Dziś chciałbym odnieśc się do szeroko komentowanego na stronie Przełomu artykułu wywiadu z nowym prezesem gospodarki komunalnej z Zagórza.
Pomimo, iż człowiek jest z Zagórza to dla nas nic to nie znaczy i podwyżka i tak nas nie minie. Spółka ta to jest "oczko w głowie" wójta, bo musi wypełniać zobowiazania partyjne (a mamy kryzys niestety i żądania będą coraz wieksze im bliżej wyborów) m.in. dlatego zostały zabrane pieniądze sołeckie.
Nowy prezes jawi się więc jako potencjalny kandydat do PSL , może już jest w szeregach tej partii ? Jedno jest pewne wójt po przejsciach z poprzednią panią prezes, chce mieć kogoś kto nie ujawni jego kłamstw, którymi nas ciągle raczy.  To jest test dla Patrzałka, ale jak się sprawi partia nie da mu zginąć...

 

#5 2009-04-01 16:35:21

lokalny naiwniak :P

Gość

Re: O nas

Nie rozumiem tej miejscowości i ludzi mieszkajacych w Zagórzu po prostu jestem w szoku!
Tutaj większość ma wszystko w d... a tylko narzekają jak to nie jest źle.
Tymczasem grupa ..."pod wezwaniem" z tego marazmu wyciaga dla siebie ile się da
tłumaniąc całą resztę, dbają o swoje kieszenie.
Ale może ja się czepiam może tak ma być, jesli tak to ja przepraszam? :/

Zastanawia mnie tylko kto tu zagladał ponad 100 razy!

 

#6 2009-04-01 20:29:54

Red@ktor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 9
Punktów :   
WWW

Re: O nas

Jak widać ludzie w Zagórzu czegoś szukają i czegoś oczekują od innych, gorzej jest z daniem czegoś od siebie.
Jest to żałosne, ale niestety taka jest prawda.

Offline

 

#7 2009-04-07 22:32:19

expert

Gość

Re: O nas

do"lokalnego naiwniaka": Jeśli już ochłonąłeś,spróbuj przybliżyć w przystępny sposób,treść swojego postu.
Co wg Ciebie jest grupą "pod wezwaniem"? Co masz na myśli,pisząc o "marazmie"?Jak znajdziesz chwilę,napisz!

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl